Światowy Dzień Logiki 2023 w Poznaniu i Łodzi

Katedra Logiki i Metodologii Nauk Uniwersytetu Łódzkiego oraz Zakład Logiki i Kognitywistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza pragnąc uczcić pamięć Profesora Jerzego Perzanowskiego zapraszają do udziału w konferencji, która odbędzie się 13-14 stycznia 2023. Konferencja została objęta patronatem Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego.

Przy okazji piątego Światowego Dnia Logiki Katedra Logiki i Metodologii Nauk Uniwersytetu Łódzkiego oraz Zakład Logiki i Kognitywistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, pragnąc uczcić pamięć Profesora Jerzego Perzanowskiego, zapraszają do udziału w konferencji, która odbędzie się 13-14 stycznia 2023. Światowy Dzień Logiki obchodzony był po raz pierwszy 14 stycznia 2019 roku. Data 14 stycznia stanowi rocznicę urodzin Alfreda Tarskiego (1901-1983) i zarazem rocznicę śmierci Kurta Gödla (1906-1978). W 2019 roku Światowy Dzień Logiki został proklamowany przez UNESCO.

W piątek 13 stycznia obrady poświęcone będą wpływowi twórczości Profesora Perzanowskiego na środowisko kognitywistyczne w Polsce. Obrady prowadzone będą w Poznaniu i transmitowane w Łodzi.

W sobotę 14 stycznia konferencja poświęcona będzie refleksji filozoficzno-logicznej Profesora Perzanowskiego. Obrady, analogicznie, prowadzone będą stacjonarnie w Łodzi i transmitowane w Poznaniu.

Program 13.01.2023 (Poznań)

Program 14.01.2023 (Łódź)